Let Op! Gebruiksvoorschrift Gazelle in vruchtgroenten aangepast door nieuwe MRL’s

Voor gewasbeschermingsmiddelen op basis van de werkzame stof acetamiprid, waaronder Gazelle (12809 N), gelden vanaf 19 augustus 2025 nieuwe MRL’s. De wijzigingen hebben een grote impact voor telers van paprika, tomaat en komkommer. Voor telers van vruchtgroenten betekent dit dat de toepassing van Gazelle voortaan beperkt is tot de bedekte teelt van augurk en aubergine.

Toepassing in augurk en aubergine

  • Maximale toepassing: 2 per 12 maanden
  • Dosering: maximaal 250 g/ha per toepassing
  • Interval tussen toepassingen: 14 dagen
  • Veiligheidstermijn: 7 dagen

Impact voor vruchtgroententelers
De wijzigingen hebben een grote impact voor telers van paprika, tomaat en komkommer. De mogelijkheden voor het corrigeren van hardnekkige insectenplagen worden hierdoor flink beperkt. Glastuinbouw Nederland zet zich samen met Certis Belchim in om te zoeken naar een oplossing om Gazelle weer beschikbaar te krijgen voor alle vruchtgroententelers.

Gebruiksvoorschrift
Zie onderaan dit bericht de bijlage met het Gebruiksvoorschrift, inclusief de tabel met nieuwe voorwaarden voor het toepassen van Gazelle in vruchtgroenten.

 

Hessel van der Heide

Glastuinbouw Nederland - © 2026