Previcur Energy: intrekking toelating van sla in de bedekte teelt

Gewasbeschermingsmiddelenfabrikant Bayer heeft een verzoek ingediend tot intrekking van de toelating van Previcur Energy voor de bedekte teelt van sla. Onlangs is een maximale residulimiet (MRL) van de actieve stof propamocarb gewijzigd, waardoor de kans bestaat dat deze nieuwe MRL wordt overschreden bij gebruik van het middel.

In oktober 2025 berichtte de fabrikant al eerder hierover en adviseerde toen om Previcur Energy niet meer toe te passen in de bedekte teelt van sla. De onlangs vastgestelde nieuwe MRL van 30 mg/kg (was: 40 mg/kg) treedt per 18 februari 2026 in werking. Er zijn geen respijttermijnen afgegeven vanwege gezondheidrisico’s voor de consument.

Toelating niet meer verdedigd
Wanneer Previcur Energy per 18 februari wordt toegepast in de bedekte teelt van sla bestaat er een kans dat de nieuwe MRL kan worden overschreden. De toelating onder de nieuwe MRL kan hierdoor niet langer worden verdedigd. Bayer heeft daarom een verzoek tot intrekking van de toelating ingediend voor deze teelt. De toelating in de onbedekte teelt van sla wijzigt niet.

De ingangsdatum van het nieuwe (W11) etiket is 18 februari 2026. Voor W10 zijn geen respijttermijnen vastgesteld.

Jeannette Vriend

Glastuinbouw Nederland - © 2026